Čo je to Tribológia?

img

Tribológia sa zaoberá vedeckou charakterizáciou trenia, opotrebenia a mazania a vývojom technológií slúžiacich na optimalizáciu trecích procesov.

Trenie a opotrebenie sa vyskytuje všade, kde sa komponenty a súčasti dynamicky pohybujú – vo vozidlách, výrobných strojoch, plniacich systémoch, chladiacich systémoch, systémoch HVAC a iných strojoch a systémoch. Výber správnych vysokovýkonných mazív Vám však môže každý rok ušetriť niekoľko stoviek až tisícok eur. Veľmi málo ľudí si je vedomých tejto skutočnosti.

Je nemožné nájsť to správne mazivo bez odborných vedomostí. Toto je veda sama o sebe – menovite tribológia. Vyžaduje si odborné znalosti, aby sa vedelo, ktoré oleje, tuky, pasty alebo suché mazadlá sú potrebné na zefektívnenie výrobných procesov a zároveň významne zvyšuje spoľahlivosť a ziskovosť.

Interakcie medzi okolitými a prevádzkovými faktormi, ako sú prach, teplota, vlhkosť, materiály, povrchy, rýchlosť, tlakové zaťaženie alebo vibrácie, sa musia presne určiť. Až potom nájdete to správne vysokovýkonné mazivo značky OKS pre vaše konkrétne použitie.

Translate »